Propichování dětských oušek

S výberom prvých náušničiek pre vaše malé dievčatko súvisí aj rozhodovanie kedy a ako nechať ušká prepichnúť. Možnosti sú v zásade dve – prepichnutie, alebo nastrelenie, ak teda nepočkáte, až sa bude vaša malá princeznička môcť rozhodnúť sama, či chce, alebo nechce ušká prepichnúť.

Prepichnúť ihlou, alebo nastreliť?

Prepichnutie ihlou je taká klasika, ktorá sa robí už mnoho rokov. Pomerne novšia metóda a stále obľúbenejšia je nastrelenie detských náušničiek pomocou špeciálnej nastreľovacej pištole. Každý z variantov má svoje výhody a nevýhody. Nastrelenie náušníc je všeobecne menej bolestivé, ale jeho cena je vyššia. Prepichnutie ihlou je lacnejšie a zakúpené náušničky môžete na uško dať ihneď. Rozhodnutie je teda len na vás. Odporúčame vybrať skúseného a overeného odborníka.


Kedy ušká nechať prepichnúť?

Ďalšia z otázok asi každej mamičky a otecka pri kúpe prvých detských náušničiek. Opäť je to na úvahe a rozhodnutí rodičov. Odborníci však radia, aby sa ušká nenechávali prepichnúť skôr než v 3 mesiacoch, kedy je bábätko po očkovaní a je chránené proti tetanu.


Starostlivosť o detské uško po prepichnutí

Čerstvo prepichnuté dierky v ušku odporúčame nechať na pokoji. Každý kontakt s rankou len zvyšuje možnosť zanesenia infekcie, preto je vhodné to nepreháňať s nadbytočným používaním mastičiek, krémov, liehu či dokonca Framykoinu, ktorý sa má používať len na zápalové ochorenia kože.


Viac o starostlivosti po prepichnutí

Pri výbere prvých náušničiek a riešení kedy a ako prepichnúť odporúčame navštíviť naše stránky DětskéOuško.cz, kde je podrobne popísané nielen kedy, ako a kde nechať ušká prepichnúť, ale tiež, ako sa starať o uško po prepichnutí.

Naše certifikáty a platobné metódy