Prepichovanie detských ušiek

S výberom prvých náušničiek pre vašu malú dievčatko súvisí aj rozhodovanie kedy a ako nechať ušká prepichnúť.

Prepichnúť ihlou, alebo nastreliť?

Možnosti sú v zásade dve – prepichnutie, alebo nastrelenie, ak teda nepočkáte, až sa bude vaša malá princeznička môcť rozhodnúť sama, či chce, alebo nechce ušká prepichnúť.

Prepichnúť ihlou, alebo nastreliť?
  • Prepichnutie ihlou

    Prepichnutie ihlou je taká klasika, ktorá sa robí už mnoho rokov, je to lacnejšie a zakúpené náušničky môžete dať na uško hneď.

  • Nastrelenie náušníc

    Pomerne novšia metóda a stále obľúbenejšia je nastrelenie detských náušničiek pomocou špeciálnej nastreľovacej pištole. Je to všeobecne menej bolestivé, ale cena je vyššia.

  • Rozhodnutie je teda len na vás. Odporúčame vybrať skúseného a overeného odborníka.. Inspirujte se recenzemi ostatních rodičů.

Kedy ušká nechať prepichnúť?

"Ďalšia z otázok snáď každej mamičky a otecka pri nákupe prvých detských náušničiek. Opäť je to na úvahe a rozhodnutí rodičov. Odborníci však radia, aby sa ušká nenechávali prepichnúť skôr než v 3 mesiacoch, kedy je bábätko po očkovaní a je chránené proti tetanu."

Kedy ušká nechať prepichnúť?

Starostlivosť o detské uško po prepichnutí

"Čerstvo prepichnuté dierky v ušku odporúčame nechať na pokoji. Každý kontakt s rankou len zvyšuje možnosť zanesenia infekcie, preto je vhodné to nepreháňať s nadbytočným používaním mastičiek, krému, liehu či dokonca framykoínu, ktorý sa má používať len na zápalové ochorenia kože."

Viac o starostlivosti po prepichnutí
Starostlivosť o detské uško po prepichnutí
Detské uško

Pri výbere prvých náušničiek a riešení kedy a ako prepichnúť odporúčame navštíviť naše stránky DětskéOuško.cz, kde je podrobne popísané nielen kedy, ako a kde nechať ušká prepichnúť, ale tiež, ako sa starať o uško po prepichnutí.

Přejít na stránky

Naše certifikáty a platobné metódy